Aile Enerjileri Eğitimi – Temel Seviye

Atalarınızdan size kalan acıları, zorlukları ve çözümsüzlükleri aşmak ve onların gücüne erişmek artık elinizde. Hayatla ve tüm insanlarla ilişkilerinizi onarmak ve rahatlamak için bu kursu alın

Aile Enerjileri Nedir? Aile Enerjileri Yöntemi Aile Dizimi çalışmalarını kişinin kendi kendine pratik, hızlı ve basit bir şekilde uygulayabildiği  bir kendi kendine çalışma, şifalanma yöntemdir. Aile Enerjileri Yöntemi Psikolojik Danışman Erdoğan Şemsiyeci’nin geliştirmiş ve son halini oluşturmuş olduğu bir yöntemdir. Aile Dizimi yöntemi normal koşullarda kişinin kendisine uygulayamadığı, bir terapist ya da danışman aracılığıyla yararlanabileceği bir şifa uygulamasıdır. Aile Enerjileri Yöntemi ile Aile Dizimi çalışmalarından elde edebileceğiniz faydaların çok büyük bir kısmından yararlanabilmenizin yolu açılmış olmaktadır.

Aile Dizimi Nedir? Aile Dizimi yöntemi, belirli travmaların kuşaklar arasındaki aktarımının etkilerini fark etmek, çözümlemek ve geçmişin bizi engelleyen, anlaşılmamış bağlantılarını özgürleştirmek için harika bir yaklaşımdır. Son derece hızlı, köklü ve kapsayıcı çözümler sunan Aile Dizimi Yöntemi bir grup çalışması ve terapi yaklaşımıdır. Elbette bir terapistle ve bir grup insanla yapılan bu çalışmayı kendi başınıza yapamazsınız.

Bu muhteşem çalışmadan her durumda ve hayatınız boyunca, kimseye gerek olmadan faydalanmak istemez miydiniz?

 

AİLE ENERJİLERİ NASIL BİR YÖNTEMDİR? Aile Enerjileri, Aile Dizimi yaklaşımıyla EFT yönteminin gerekli kısımlarını kullanarak birleştiren ve her ikisiyle de mümkün olmayan şeyi yani Aile Dizimini kişinin kendi kendisine uygulamasını mümkün kılan yöntemdir. Ayrıca EFT ile çözülmesi mükün olmayan sistemik yani ailevi kökenlere sahip atalardan aktarılmış travmaların etkilerini de çözümleyebilir.

Kolay, pratik, hızlı, köklü, tam bir şifalanma çalışmasıdır. Sorunlarımızın psikolojik arka planında kaderimizi etkileyen dinamikleri açığa çıkaran bir tekniktir. Psikolojik sorunların ruhsal derinlikte çözümlenmesine yarar.

AİLE ENERJİLERİ HANGİ ALANLARDA FAYDALIDIR? 

 • Anne baba çocuk arasındaki ilişkiler
 • Karı-koca ilişkisi
 • Aşk ve ilişki meseleleri
 • Kardeşler arasındaki problemler
 • Miras problemleri
 • Parasal zorluklar
 • Suçlar ve adalet ile ilgili sorunlar
 • Depresyon, kaygı bozuklukları
 • Sağlık problemleri
 • İş hayatıyla ilgili sorunlar
 • İflaslar
 • Kayıp, eksik, doğamamış çocuklara özlem
 • Kürtaj, düşük gibi annenin yaşadığı kayıplar
 • Kadın hastalıkları ve problemleri
 • Ölümcül hastalıkların etkilerini hafifletmek ve anlamak
 • Atalarla daha sağlıklı bağlar kurmak
 • Göçmenlik ve aile tarihindeki göçlerin etkileri
 • Başarı, başarısızlık
 • Anne-Çocuk problemleri
 • Baba-çocuk problemleri

İnsan ilişkileri alanında her türlü dinamik etkileşimler ve sonuçları üzerinde hayat değiştirecek denli güçlü etkiler yaratan bir yöntemdir.

 

Giriş ve Hazırlık

1
Hoşgeldiniz
2
Hazır Mısınız?
2
3
Video: Aile Enerjileri Nedir?
3
4
Video: Aile Enerjileri Farkı Nedir?
2
5
Video: Yöntemi Kendi Kendine Uygulama Sınırları
3,5
6
Özel Durumlar Nelerdir?
7
Video: Aile Enerjileri Kitabıyla Çalışmak
2
8
AE – Giriş Bölüm Soruları
3 soru

Aile Dizimi Bilgileri

1
Video: Aile Enerjilerini Nasıl ve Kimler İçin Kullanabilirsiniz?
2
2
Video: Kaç Tür Sistem Vardır?
1
3
Video: Kök Aile Sistemi
3.5
4
Video: Kök Aile Sistemi Devam
2
5
Kimlerle Aile Enerjileri Çalışılabilir? Kök Aile Sistemi
10
6
Video: İlişki Sistemleri
2.5
7
Aile Enerjileri ile Kimlerle Çalışabilirsiniz: İlişki Sistemi
10
8
Aile Enerjileri ile Kimlerle Çalışabilirsiniz: Adalet – Dengelenme Gerektiren Durumlar
10
9
Video: Aile Dizimi Örnek Çalışması
4
10
AE – Aile Enerjileri Soruları
11 soru

Aile Enerjileri Yöntemi

1
Aile Enerjileri Yöntemi
2
EFT Duygusal Özgürleşme Tekniği
1 saat
3
Video: Aile Sistemiyle Çalışmak
1.5
4
Aile Dizimi Prosedür Özeti
10
5
Video: Aile Enerjileri Yönteminde Uygunsuz Sözcükler
2
6
Alanı Hisset
10
7
İçsel Sahneyi Kurmak
10
8
Video: Duygulara Göre Cümle Oluşturmak
4
9
Duyguları Tespit et ve Puan Ver
10
10
Cümleni Kur- Çalışmanı Yap
30
11
Video: Cümle Oluşturma ve Çalışma Örnekleri
33
12
Uygulama Özeti
30 (veya ömür boyu, ne zaman isterseniz)
13
Video: Uygulama Başlangıcı İçin Özet
6,5
14
AE – Uygulama Soruları
1 soru
15
Aile Enerjileri Prosedür Özet
5

Uygulama Soru- Cevaplar

1
Video: Yapılan Uygulamalarla İlgili Canlı Sorular
8.5
2
Video: Uygulama Sonrası Paylaşım ve Sorular
44
3
Doğru mu?
1 soru
4
Kurs Bitti- Ya Sonra?
ömür boyu

Ödev ve Egzersizler

1
Egzersizler ve Uygulama Ödevleri
5
2
Ödev1: 1.Hafta
60
3
Ödev2: 1. Hafta
60
4
Ödev3: 1. Hafta
60
5
Ödev4:1. Hafta
60
6
1. Hafta Egzersiz Sorusu
1 soru
7
Ödev1: 2. Hafta
60
8
Ödev2: 2. hafta
60
9
Ödev3: 2. Hafta
60
10
2. Hafta Egzersiz Sorusu
1 soru
11
Ödev1: 3. Hafta
60
12
Ödev2: 3. Hafta
60
13
Ödev3: 3. Hafta
60
14
3. Hafta Egzersiz Sorusu
1 soru

EFT Yöntemi

1
EFT Prosedürü Özet
5
2
EFT Temel Eğitimi -Tüm Videolar
135
3
Video: Farkındalık Yöntemi
10
4
Dikkat Edilecek Bazı Püf Noktalar
5
5
Duygu Katmanları
6
Vuruş Döngüleri
10
7
Hazırlık Vuruşları
5
8
Cümleni Oluştur
10
9
EFT Problemini Düşün
5
10
İçine Dön: Kendine Odaklan
10
11
EFT: Bir Enerji Çalışması
12
EFT: Duygu Kontrolü
2
13
Cümleni oluştur
5
Aile tarihinde yaşanmış travmalardan kaynaklanan ve aile üyeleri arasındaki ilişkiler üzerinde örtülü, saklı kalmış bilinçsiz yükleri ortadan kaldıran bir bilinçlenme çalışmasıdır. Aile travmalarının üzerimizde kalmış, bilinçsizce üstlendiğimiz olumsuz etkilerini ortadan kaldırır. Böylelikle atalarımızla, onların gücünü alabildiğimiz özgür ilişkiler kurabiliriz. Atalarımızla, köklerimizle travmaların engellediği, koparttığı olumsuz bağlantıları onarmış oluruz.
Aile Enerjileri Yöntemi Aile Dizimi çalışmalarının gerektirdiği grup çalışması ve terapistle çalışma zorunluluğunu ortadan kaldıran pratik bir yöntemdir. Pahalı ve zahmetli terapi süreçleri yüzünden bu yöntemden faydalanamayan dünyanın her yerindeki bireyler, kendi başına Aile Enerjileri Yöntemini uygulayarak bu sayede Aile Diziminin faydalarına erişebilmektedir. Kısacası Aile Enerjileri Aile Dizimine erişmedeki pratik engelleri ortadan kaldırmak üzere ortaya çıkmış bir yöntemdir.
Aile Enerjileri kendi kendine yapılan bir uygulamadır. Bu yöntem ile kişi, Aile Dizimi ile çalışmaları yapılabilecek pek çok uygulamayı EFT tekniği sayesinde kendisine uygulabilir ve ailedeki travmaların üzerindeki duygusal yüklerinden özgürleşir.
Evet vardır. Bu eğitimi almadan evvel EFT Temel Seviye Eğitimini tamamlamış olmanız gerekmektedir. EFT uygulamasını öğrenmeden evvel bu yöntemi uygulayamazsınız.
Hayır, bizim EFT Temel Seviye Eğitimimizi tamamlamış olmanız şarttır. Bunun sebebi EFT adı altında hiçbir standart olmadan verilen eğitimlerdir. Bu nedenle Aile Enerjileri Eğitiminin parçası olarak EFT eğitimini de bizim verdiğimiz ve yöntemde kullandığımız şekilde bizden öğrenmeniz gerekiyor. Eğer her şeyi biliyorsanız zaten sorun yok. Bilgilerinizi tazelemiş olursunuz ve belki de bizim tecrübelerimizle önerdiğimiz şekliyle EFT'den de daha fazla yararlanmış olabilirsiniz. Bugüne kadar başka EFT eğitimi almış pek çok öğrencimiz hiç kimsenin daha önce bizim anlattığımız şekilde EFT Yöntemini anlatmadığını ve daha önce görmedikleri faydaları bu şekliyle görebildiklerini ifade etmiştir.
Aile Enerjileri Yöntemi, hayatımızda karşımıza hastalık, parasızlık, psikolojik sorunlar, ilişki problemleri, huzursuzluk, uğursuzluk, mutsuzluk gibi çok çeşitli biçimlerde ortaya çıkabilen Ailevi yani Sistemik Dinamiklerin olumsuz etkilerini iyileştirmektedir. Bu şu demektir: Biz hayatımızda çözmekte zorlandığımız ve tekrar eden, ısrarcı problemlerin esas sebebi değilizdir. Bu nedenle kendimizi ne kadar anlamak istesek de biz doğmadan yaşanmış olan bazı olayların etkilerinin kaynağını bu çalışmalar olmadan anlayamayız. Daha doğrusu yaşanmış ve çözümsüz kalmış ve anlaşılamamış olayların birkaç kuşak boyunca bitmemiş etkileriyle uğraşmaktayızdır. Bu sebepten, kuşaklar öncesinden aile üyeleri aracılığıyla bize kadar bilinçsizce aktarılan travmaların çözümünü bireysel olarak bulamaz ve sorunlarla uğraşır dururuz. Aile Enerjileri Yöntemi ile bu bilinçsizce gelen etkileri bilinçli hale getirir ve çözümleri için kendi üzerimizde arınma işlemleri yapabiliriz. Böylelikle bize kadar aktarılmış olan acılar, kaygılar, şiddet, öfke, mutsuzluk, hastalık, adaletsizlikler, parasızlık, vs. gibi tezahür eden Aile Enerjileri ve Dinamikleri su yüzüne çıkarak serbest kalır. Bizimle birlikte, bizden sonra gelecek kuşaklar da özgürleşir. Hatta bu travmaları yaşamış olan atalarımızın ruhları da kendi yaptıkları şeylerin yükünü taşımamız nedeniyle çektikleri ıstıraptan münezzeh olurlar, ruhları şad olur. Huzur bulurlar...
Bu yöntemi aklı başında herkes, eğitim, birikim gerektirmeksizin öğrenip KENDİSİNE uygulayabilir. Bu Aile Enerjileri Eğitimi sadece TEMEL SEVİYE EĞİTİMDİR. Bu temel seviyede sadece kişinin kendi kendisine uygulama yapması öğretilmektedir. Dolayısıyla her öğrenci bu yöntemi öğrendiğinde kendisine uygulama yapabilir. BAŞKA KİŞİLERE uygulama yapmak AİLE ENERJİLERİ UYGULAYICI EĞİTİMİNİ tamamlamak şarttır. Uygulayıcı eğitimi bu eğitimi tamamlamış ve kendisinde uygulamalarını yapmış olan öğrencilerin kabul edildiği eğitimdir.

İlk yorumu yazan olun.

Lütfen giriş yapıp yorum ekleyin
Bu web sitesi çerezleri kullanır ve tarama deneyiminizi geliştirmek için kişisel verilerinizi ister.