Aile Dizimi Terapisi & Sertifikalı Eğitimler

Aile Dizimi Grup Çalışması

Hangi rolde katıldığınızın çok büyük bir önemi yoktur. Tüm çalışmada edindiğiniz kümülatif fayda en önemli şeydir.

Online Katılabilme İmkanı

Çarşamba ve Pazar Günleri

Yüz Yüze Katılabilme İmkanı

Aile Dizimi çalışmalarına başlangıç için bu çalışma idealdir.
Hiç tecrübeniz yoksa size bu çalışmayı öneriyoruz.
Bu bir ya da iki günlük çalışmamıza sadece tek sefer katılmanız mümkündür.
Tekrar katılıp katılmamak tamamen sizin tercihinizdir. İhtiyaç duydukça yeni çalışmalar için katılabilirsiniz.
Bu çalışmanın iyileşme etkisi tam olarak en az altı ayda gerçekleşmektedir. Çoğu durumda bir ya da bir buçuk yıl kadar etkileri devam etmekte ve tüm yönleriyle sistemik iyileşmenin sağlanması bu süreyi alabilmektedir. Bu nedenle çalışmadan sonra biraz sabır ve tevekkül gerekmektedir.
Çalışması yapılan konuda en az bir buçuk yıl sonra tekrar çalışma yapılabilir. Daha erken yapılacak bir çalışma iyileşme süresinin içerisine tekabül ettiğinden gereksiz olacaktır.
Bir çalışma yaptırdıktan bir ya da iki ay sonra bir başka konuda (ki bu konunun uygun olup olmadığına terapist karar verecektir) yeni bir çalışma düşünülebilir.
(Dizim açtırmak değil!) Katılımcı olarak istenen sayıda çalışmaya istenen sıklıkta katılmak mümkündür. Bir sınır yoktur. Hatta katılımcı olarak ne kadar çok katılırsanız o kadar iyidir. Sık ve sürekli katılımı teşvik etmekteyiz. Düzenli ve sık katılım tercih edecek olursanız size öğrenci olmanızı tavsiye ederiz.
Öğrencilerimiz günlük aile dizimi çalışmalarımıza sınırsız olarak katılabilmektedir. Lütfen öğrencilik seçenekleri için bizi arayınız (0545 920 74 50) Ancak öncesinde en az bir kez aile dizimi çalışmalarımıza katılmanızı öneriyoruz.
Bizi aramadan evvel alternatif tarihleri de göz önünde bulundurun, genellikle bir ay sonraki tarihlere kayıt alabiliyoruz. Bunu göz önünde bulundurarak en erken tarihte arayıp kayıt yaptırmanızı tavsiye ediyoruz
Bu çalışmada günde 6-7 aile dizimi çalışması yapılmaktadır.
İsterseniz kendi çalışmanızı yaptırabileceğiniz gibi, sadece izlemek ve rol almak üzere de katılımcı olarak katılabilirsiniz.
Bazı istisnai durumlarda çalışmanız yapılmayabilir. Bunun gerçekleşip gerçekleşmeyeceği çalışma esnasında ortaya çıkmaktadır. Çalışmanız yapılmazsa sadece katılımcı ücreti alınacak ve dizim açtırma ücreti iade edilecektir.

Erdoğan Şemsiyeci
Psk. Dan. & Aile Dizimi Uzm.

Teknik Bilgiler

Çalışmaların tümüne katılmak esastır. Gelmeden evvel tüm gününüzü ayırarak gelmeniz gerekmektedir.
Çalışmamızın başlangıç saatinden yarım saat evvel mekanda olmanız önemlidir.
Çalışma başladıktan sonra ancak verilen ilk molada (en az 2 saat sonrası) girebilirsiniz.
Çalışma esnasında grup odasından ayrılmak, sesli konuşmak, gereksiz hareketler yapmak vs. istenmemektedir ve çalışmayı engellemektedir. Bu nedenle çalışmalar esnasında eğer temsilci seçilmediyseniz bu kurallara uyarak katılmayı kabul etmiş olursunuz.
Çalışmalarımızda mahremiyet olmazsa olmaz kuralımızdır. Bu çalışmalarda yaşanan hiçbir şey çalışma sonrasında katılımcılar da dahil kimse ile konuşulmaz. Bu etik ilkeyi, çalışmaya katılan her kişi baştan kabul etmiş sayılır. Bu, katılımcıların birbirine vermiş olduğu sözdür ve bu çalışmanın ön koşulu bu sözel anlaşmanın kendisidir. Bununla ilgili herhangi bir çekinceniz varsa ve bu sözü veremeyecekseniz çalışmaya katılmamanızı yeğliyoruz.

Aile Dizimi Koçluk Eğitimi Etkinlik Takvimi

HAZİRAN, 2024