Aile Dizimi Terapisi & Sertifikalı Eğitimler

25 Yıllık Tecrübemizle...

2010 yılından beri faaliyete olan Aile Dizimi Akademisi, Aile Dizimi Eğitim Seminerleri veren, Grup Terapi çalışmaları yapan bir eğitim ve danışmanlık kurumudur.

Fiziksel olarak yapılan eğitim ve terapi çalışmalarımızın yanı sıra Aile Dizimi Eğitimini geniş kitlelere sunduğumuz Online Seminerlerimizle ve Kişisel Gelişim Eğitimlerimizle bireylerin ve ailelerin mutluluğuna, refahına ve huzuruna katkıda bulunuyoruz.

Binlerce danışan ile ve yüzlerce öğrencimizle edindiğimiz tecrübelerimizi online eğitim sistemimiz aracılığıyla toplumun tüm kesimlerine eriştirmek en büyük hedefimizdir.

Kendi özgün eğitim programlarımızı sunduğumuz online eğitimlerimiz sayesinde yüzlerce öğrencimiz Aile Dizimi yöntemlerini öğrenmekte, kendilerine ve başkalarına uygulayarak bu yöntemlerden faydalanmaktadır.

Seminerlerimizi online olarak Türkiye’nin ve hatta dünyanın her yerindeki bu bilgilere ihtiyaç duyan kişilere anında ulaştırıyoruz.

MİSYONUMUZ

Yüksek standartlardaki eğitimlerimizi Aile Dizimi uygulamalarını geniş kitlelerin kullanımına sunmak, teknolojinin tüm imkanlarını değerlendirerek eğitimlerimizi en yüksek seviyede toplumun faydasına sunabilmek.

VİZYONUMUZ

İnsanların ataları için geçmişten taşımakta olduğu yüklerden özgürleşmesine eğitimlerimiz ve seminerlerimizle hizmet ederek özgür, bolluk içerisinde ve yaşamı kutlayan bir insanlığın geleceğini hep birlikte inşa etmek.

Aile Dizimi Grup Çalışmaları Hakkında Genel Bilgiler

Sunduğumuz eğitimler tamamıyla özgündür, eğitimlerimizi başka kimse bu içerikle sunmuyor. Eğitimlerimiz her yetişkin bireyin ihtiyacını duyduğu bilgileri hiçbir hazırlık düzeyi gerektirmeden edinebileceği içeriktedir. Tamamen orijinal olarak hazırlanmış bir sunum ve uygulamadır.

Eğitim ve seminerlerimize kolaylıkla yaşamı kullanma kılavuzu diyebiliriz. Ya da insanı ve onun ilişkilerini anlama kılavuzu da denebilir. Çünkü eğitimlerimizde aktarılan yaşam dinamikleri istisnasız her bireyin tabi olduğu ve ihlal ettiğinde muhakkak belirli ve kesin sonuçlar üreten yasalar ve ilkelerdir.

Bu bilgiler doğrudan yaşamın içerisinden süzülmüştür. Bizzat bu yöntemin yaratıcısı tarafından on binlerce insanla yapılan çalışmalarla ortaya çıkmıştır. Sonrasındaki binlerce uygulayıcı tarafından bu dinamiklerin doğruluğu defalarca doğrulanmıştır ve doğrulanmaya devam etmektedir. Ortaya çıkan fayda inanılmaz derecede hızlı, pratik ve kesindir.

Tüm bu bilgi ve tecrübenin özünü bu seminerlerde en temel haliyle sizlerle paylaşıyoruz. Bu bilgilere tabi olan ama neye tabi olduğundan haberi bile ol(a)mayan geniş insan kitlesine anlayabileceği sadelikte ve kolayca alabileceği örneklerle eğitimlerimizde sunuyoruz.

Bu bilgiler zaten insanların hayatlarında yaşadıkları gerçeklere tekabül ettiğinden elbette derin bir farkındalık ve bilinçle anlaşılabiliyor. Bu bilgiler insanların doğru ilişkiler kurmaları için birer fener işlevi görüyor.

Ailedeki hiçbir şeyi değiştirmeye gerek kalmadan bu prensiplerin farkında olmak bile kendi içerisinde yeterli olmaktadır. Çünkü bu yöntem, zaten var olan aile içerisindeki sevginin sağlıklı bir biçimde akabilmesi için zemin oluşturuyor.

İnsanların mutluluğu ve gelecek kuşakların sağlıklı ve doğru prensiplerle yetiştirilmesi için bu seminerlerin herkese mümkün olduğunca ulaştırılmasına hizmet etmeye çalışıyoruz.

Çünkü geleneğin yetemediği, dinsel olan bakış açısının çözemediği noktada Aile Dizimi Yönteminin sunduğu olanaklar ile yaşamda denge sağlamak ve saygı temelli ilişkiler tesis etmek mümkün olabilmektedir.

Bu ülkedeki hatta dünyadaki her birey eğitimlerimizde sunulan bu bilgi hazinelerine erişene kadar bizim işimiz bitmeyecek.

Aile Dizimi Nedir?

Bir psikoterapi ve danışmanlık yöntemidir. Bu yöntemle kişi hayatındaki zorlukları, hastalıkları, ilişki problemlerini veya çözüm bulamadığı ve çare aradığı pek çok alandaki meselelerini anlama ve çözme fırsatına sahip olmaktadır.

Aile Dizimi, insana aile sisteminin parçası olarak bakar. İnsanın sahip olduğu ısrarcı, tekrar eden, ailede başka kimseleri de etkileyen problemlerin aile tarihinde ataları tarafından yaşanmış hangi travmalardan kaynaklandığını bulgular, çözümü orada arar ve oluşturur.

Aile Dizimi açısından kişi, farkında olmadan atalarının yaşamış olduğu ve başa çıkamadığı travmaların etkilerini hayatında taşımakta olduğundan hastalanır, zorlanır, bedel ödemeye çalışır, acı çeker, ya da acı çektirir, zorlar, hasta eder… Çözüm kişinin neyi ataları adına taşımaya çalıştığını anlaması, görmesi, tanık olması ve bundan özgürleşmesidir.

Geçmişe ve ataların yaşadıklarına saygı ile bakmak, tarafları onurlandırmak hayattaki kişi için yegane çaredir, çözümdür. Aile Dizimi kişinin atalarının başına gelmiş travmaları keşfetmek, anlamak, saygı duymak ve geçmişi onurlandırmak için bireye rehberlik eden yöntemin adıdır.

Aile Dizimi Nedir merak ediyorsanız aşağıdaki videomuzu izleyebilirsiniz…

Aile Dizimi Nasıl Uygulanır?

Aile Dizimi çeşitli şekillerde ve koşullarda uygulanabilir. Bu çalışmamız grup çalışması şeklinde yapılmaktadır. Grup üyelerinden kişiler, danışan tarafından problemiyle alakalı olan insanların temsilcileri olarak seçilir. Boş bir salonda serbestçe hareket etmek üzere kişiler serbest bırakılır ve temsilci kişiler içlerinden nasıl geliyorsa o şekilde hareket etmeye başlar. Bu durumda, ortaya çıkan o hareketler ve duygular sayesinde aile sistemindeki gerekli ve gizli, örtülü kalmış bilgiler açığa çıkacaktır.

Aşağıdaki videoda yapmış olduğumuz bir Aile Dizimi çalışmasını örnek olarak izleyebilirsiniz.

Aile Dizimine Katılanların Yorumları

Aile Dizimi çalışmalarımıza katılan bazı öğrenci ve danışanlarımızın deneyimlerinin paylaşıldığı videomuzu aşağıda izleyebilirsiniz..