Aile Dizimi Terapisi & Sertifikalı Eğitimler

Aile Dizimi Yaptıranlar Ne Dedi?

İçindekiler

Aile dizimi yaptıranlar ne dedi sorusunun cevabı, aile dizilimi terapisi hakkında bilgi almak isteyen pek çok kişi tarafından sıklıkla merak edilen bir konudur. 

Aile dizimi, son yılların en önemli terapi yöntemlerinden biridir. 

Aile dizimi terapi yöntemine göre; ailelerin, çiftlerin veya kurumların enerjisel anlamda birer sistemleri vardır. Bu sistemdeki cinayet, kan davası, kürtaj, savaş ve göç enerjileri gibi travmalar sonraki nesillere de aktarılmak üzere sistemlerde birtakım kilitlenmelere sebep olmaktadır. Çoğu geçmişten kaynaklanan kilitlenmelere aile dizilimi terapisi ile çözüm bulunmaktadır. 

Aile dizimi yaptıranlar, terapi sonrasında derin bir içsel huzura kavuştuklarından bahsetmektedir. Aynı zamanda korkuların, zayıflıkların, özgüven eksikliğinin ve öfke gibi sorunların yerini kendine güvenen, güçlü duruş ve kararlılıktaki davranışlara bırakmakta olduğunu ifade etmektedirler. 

Aile Dizimi yaptıran kişiler çok çeşitli geribildirimler vermektedir.

Çok ağır hastalıklarından kurtulmak da dahil pek çok iyileşme aile dizimi terapilerinden sonra gözlemlenmektedir. 

Örneğin bir danışmanımızdan birisinin vermiş olduğu mülakatta (burayı tıklayarak izleyebilirsiniz) bipolar hastalığının, panik atağının ve depresyonun iyileştiğini ifade etmektedir. Kullanmış olduğu pek çok ağır ilacı kendiliğinden ve sorunsuz bırakabildiğini beyan etmektedir. Yukarıdaki linkten videonun tamamını izleyebilirsiniz.

Bu ve benzeri çok sayıda semptomlar, hastalıklar, parasal problemler, ilişki sorunları çözümlenebilmektedir.

Aile Dizimi Yöntemi problemlerin içeriklerinden bağımsız olarak, herhangi bir probleme yaklaşım medotudur.

Aile Dizimi ile yapılan çalışmalarda problemin içeriği bir düzeye kadar elbette önemli olmakla beraber esas önemli olan problemin aile tarihinde kimlerden kaynaklanıyor olduğunu bulgulamak ve problem aracılığıyla bilinçsiz kurulan ilişkiyi bilinçli olarak sevgi ve saygı ile yeniden oluşturmaktır.

 

 

 

Kimler Aile Diziminden Yararlanabilir? 

Aile dizimi yaptıranlar ne dedi sorusuna cevap ararken aile dizimini kimlerin yapabileceğinden de bahsetmeliyiz. Aile dizimi terapisinden yararlanabilecek kişiler; 

 • Anne, baba veya sevilen bir kişinin vefatından etkilenen kişiler, 
 • Alkol, kumar, sigara gibi bağımlılıklara sahip kişiler, 
 • Cinayet, kan davaları, kürtaj gibi olaylara tanık olmuş kişiler, 
 • Savaşa katılmış kişiler,  

 • Bir yerden bir yere göç eden kişiler, 
 • Özgüven eksikliği yaşayan kişiler, 
 • Geçmişte yaşanan bir olay veya olaylardan ötürü öfke, kin, nefret duyan kişiler 

Şeklindedir. Hiçbir problemi olmayan kişiler bile katılımcı olarak gelip hayata bakış açısını değiştirebilmektedir. Böylelikle yaşanılan benzer durumlara tanıklık ederek, şifalanma ihtimali artabilmektedir. Aile dizimi terapisi ile kişi içinde bulunduğu aile, iş sistemini ve tıkanıklıkların çözümünü görme fırsatı bulmaktadır. 

Aile Diziminin Faydaları Nelerdir? 

Aile diziminin hayatında herhangi bir şekilde bir sıkıntı yaşayanlara, sağlık problemleri yaşayanlara, maddi ve manevi sorun yaşayanlara, iş ve şirket problemi olanlara ve hatta herhangi bir sağlık problemi olmayanlara bile pek çok faydası bulunmaktadır. Aile Diziminin faydaları şunlardır; 

 • Kişinin kendi hayatında ve ailesinde yaşanan kilitlenmelere ilişkin gerçeklerle yüzleşmelerini sağlamaktadır. 
 • Aile fertlerini kabullenmeye, sevgi ve saygının akışına yeniden olanak sağlamaktadır. 
 • Terapi sürecinde kişiye ait olmayan, aile büyüklerinden gelen yükleri geri teslim etmeye yardımcı olmaktadır. 

 • Öfke, kin, nefret ve pişmanlık gibi duygular azalmaktadır. 
 • Kişinin içsel huzuruna erişmesine katkı sağlamaktadır. 

Aile Dizimi Yapıldıktan Ne Kadar Sonra Kişinin Yaşamında Etkileri Görünüyor? 

Aile dizimi terapi yöntemi kişiye göre farklılık göstermektedir. Bazı danışanlarda birkaç hafta içinde bir değişim başlamaktayken bazı danışanlarda ise daha uzun sürmektedir. Bazı kişiler de farklı öncelikleri seçmek adına mevcut sorunlarını bırakmak da isteyebilmektedir. Bu kişinin kendisine kalmış bir durumdur. Çünkü mutlaka o ruhun deneyiminden öğreneceği bir şeyler vardır. Burada birebir seansların önemi oldukça fazladır. Birebir seanslar aracılığı ile danışanın önceliklerini, mevcut dirençlerini görme ve ilerleme şansı da yükselmektedir. 

Bizi Sosyal Medya Hesaplarımızdan Takip Etmeyi Unutmayın