Aile Dizimi Terapisi & Sertifikalı Eğitimler

Aile Dizimi Uzmanı Erdoğan Şemsiyeci

İçindekiler

Aile dizimi konusunda önemli isimlerden biri de Aile dizimi Erdoğan Şemsiyeci olarak tanınan terapisttir. Erdoğan Şemsiyeci’nin en önemli özelliği biri aile dizimiyle meditasyonu birleştirmesidir. Aile dizimi terapisi meditasyon ile birleştiğinde çok daha derinlemesine bir terapi haline geliyor ve çok daha hızlı çözümler sunuyor. Uzun yıllar Osho meditasyonları yapmış ve uygulatmış olan Erdoğan Şemsiyeci, bu alandaki öncü isimlerden biri olmuştur. Erdoğan Şemsiyeci, bu süreci daha üst bir noktaya taşıyarak Aile Dizimi Akademisi’ni kurmuştur. Bu akademiye birçok öğrenci kayıt olarak çeşitli eğitimler almaktadır. Erdoğan Şemsiyeci’nin kurucusu olduğu Aile Dizimi Akademisi’nin kadrosuna katılmak ve bu misyonun bir parçası olmak isteyen öğrenci adayları iletişim kurarak bu işlemi tamamlayabilirler.

Erdoğan Şemsiyeci Kimdir?

Psk. Dan. Erdoğan Şemsiyeci, Aile Dizimi Akademisi’nin kurucusu olarak tanınır ve oldukça etkili ve tecrübeli bir eğitmendir. 1989 yılında başladığı ODTÜ psikolojik danışmanlık bölümünden 1994 yılında mezun olmuştur. Aynı zamanda Aile dizimi terapisi uzmanıdır. Aile Dizimi Akademisi bünyesinde bireysel ve grup seansları terapileri veren ve Aile Dizimi eğitimleri veren değerli hocamız, Aile Dizimi, nefes çalışmaları ve meditasyon konularında pek kişiye Türkiye’de öncü olmuştur. Erdoğan Şemsiyeci, ilk olarak aile dizimi kavramıyla 2001 yılında Hindistan’ın Pune kentinde tanışmıştır. Psikolojik danışmanlığın yanı sıra 20 yıldır nefes çalışmaları yapmaktadır. 2010 yılından beri aile dizimleri ve 2000 yılından beri ise psikolojik danışmanlık ve meditasyon hocalığını sürdürmektedir. Uzun yıllar kitap yayıncılığı yapmıştır. 80 kitabın editörlüğünü, 20 kitabın ise çevirmenliğini yapmıştır. Aynı zamanda da Buda mısın Budala mı? Adlı bir kitabı yayınlanmıştır.

Aile Dizimi Akademisi’nin Amacı Nedir?

Erdoğan Şemsiyeci’nin kurucusu olduğu Aile Dizimi Akademisi Türkiye’nin en kapsamlı ve iddialı eğitimini öğrencileri ile buluşturmaktadır. Akademinin temel misyonu Türkiye’de Aile Dizimi eğitiminde standart oluşturmaktır. Etik, kalite ve kapsam açısından Aile Dizimi’ni ülkemizde en yüksek değerlerden birisi olarak temellendirmek esas amacımızdır. Aile Dizimi her geçen gün Türkiye’de yaygınlaştırmaktır. Türkiye, aile dizimi terapisi eğitimine büyük ihtiyaç duymaktadır. Bugün ülkemiz coğrafyasında yaşanmakta olan pek çok problemin esas kökleri, geçmişte başlamış olan pek çok büyük soruna bağlıdır. Bunu farkına varmak gereklidir.

Aile dizimi, sadece ülkemiz için değil herhangi bir ülkedeki insan için de büyük bir ihtiyaçtır. Bu noktada Aile Dizimi Akademisi’nin temel hedefi, aile dizimi terapi yöntemini bilen, aktarmaya ve uygulamaya ehil olan insanlar yetiştirerek ülkenin her şehrinde aile dizimini kitlelere sunabilmektir. Aile dizimi terapi yöntemi ile köklerdeki gerçek bağlar fark edilip onlar güçlendirilmektedir. Hayata doğru büyümenin ve göklere doğru yükselmenin kendiliğinden gerçekleşen bir süreç olduğunu ortaya koymaktadır.

Bizi Sosyal Medya Hesaplarımızdan Takip Etmeyi Unutmayın