Aile Dizimi Terapisi & Sertifikalı Eğitimler

Çocuklarla Aile Dizimi Yapılır mı?

İçindekiler

Çocuklarla Aile Dizimi Yapılır mı? Çocuklar masumdur ve yaptıklarından sorumlu değildirler. Onlarla doğrudan çalışmak çoğunlukla gereksizdir veya çok erkendir.

Bir çocuk günden güne değişen bir varlıktır. Henüz şekillenmemiş ve oluşum halindeki bir varlığın kendisi hakkında seçimler yapacak kadar farkındalığı da olmadığından hangi konu üzerinde çalışılacağı henüz net değildir.

Ancak elbette ebeveynleriyle çalışmak gereklidir. Eğer bir çocuktaki problemleri, gelişimsel bozuklukları yahut birtakım ciddi ve kalıcı hastalıkları üzerinde çalışmak isterlerse elbette anne babalarla çalışmak mümkündür.

Çoğunlukla anne yahut babanın ailesinde yaşanmış önemli birtakım olayların çocuk tarafından bilinçsizce üstlenilmiş olması sorun yaratır.

Bu durumda zaten çocuğun yaşadığı problemler aslında anne babalar tarafından yüzleşilmesi gereken problemlerdir. Zaten ortada bir problem varsa bunu çözme yeterliliğine ve gücüne sahip olan kişiler anne babalardır.

Çocuklarla Aile Dizimi Yapılır mı?

Bana ne zaman çocuğu ile ilgili problemleri anlatan bir kişi olursa her koşulda sizinle çalışmamız daha iyi olur diyorum.

Daha da genel olarak, ailesindeki kişi kim olursa olsun, bir kimse için çare arayan kişinin kendisi ile çalışmak daha doğrudur. Eğer bir kişi Aile Dizimiyle bir çözüm arayışındaysa bunu sadece kendisi için istemesi doğrudur. Değişmesi gereken kişi her zaman kişinin kendisidir

Ve çocuklar hiçbir zaman Aile Dizimi yaptırmak için başvurmazlar…

Bizi Sosyal Medya Hesaplarımızdan Takip Etmeyi Unutmayın